mediDOK®

Archiwum zdjęć i dokumentów

mediDOK® jest jednym z najczęściej używanych programów medycznych do archiwizacji zdjęć i dokumentów, który został stworzony we współpracy z lekarzami. Codziennie ok. 75.000 różnego rodzaju zdjęć (np. USG, endoskopia, obrazy z kamery cyfrowej, dermatoskopia, nagrania video z pętlą czasową itp.) archiwizowanych jest przy pomocy mediDOK®na poziomie folderu cyfrowej dokumentacji medycznej pacjenta. Naturalnie każdy z tych dokumentów czy zdjęć może zostać poddany dalszej obróbce z dowolnego komputera w placówce i w formie wydruku czy płytki CD przekazany pacjentowi. Ponadto mediDOK® oferuje szereg dodatkowych modułów, opcjonalnie dla indywidualnych zastosowań.

Oprogramowanie mediDOK® PACS jest optymalnym kosztowo rozwiązaniem dla wszystkich radiologów wzgl. specjalistów wykorzystujących radiologię. Ten certyfikowany program zapewnia szereg możliwości przedstawienia, obróbki oraz pomiaru cyfrowych zdjęć RTG i przekrojów. Sprawny przebieg pracy zapewnia jedyna w swoim rodzaju worklist. Dzięki mediDOK® PACS codziennie zapisywane jest ok. 20.000 zdjęć DR, CR, CT albo MR w archiwum mediDOK® przy zastosowaniu interfejsu DICOM 3.0. Odpada więc konieczność szukania zdjęć, bowiem są one dostępne z poziomu każdego komputerowego stanowiska pracy w danej jednostce.

Praktyki lekarskie i kliniki otrzymują codziennie pocztą tradycyjną czy mailową liczne wyniki badań zlecanych na zewnątrz, zdjęcia, opisy badań specjalistycznych, wyniki badań laboratoryjnych itd., które muszą zostać przyporządkowane i zarchiwizowane, co jest czynnością niezmiernie czaso- i kosztochłonną. Dlatego już dziś można łatwo i bezpiecznie archiwizować ponad 100.000 stron codziennie za pomocą interfejsu skanera mediDOK®. Dzięki możliwości bezpośredniego zapisania w folderze pacjenta wszystkie te dokumenty są natychmiast dostępne na każdym komputerze w placówce, mogą zostać przesłane dalej do innego lekarza w formie faksu lub e-maila.

Aplikacje mediDOK® integrują się bezpośrednio z KS-SOMED w zakresie zleceń na badania, odbioru wyników a także skanowanych dokumentów.
Zlecone bezpośrednio z modułu medycznego badania diagnostyczne trafiają na worklistę urządzenia a po wykonaniu są dostępne dla lekarza w gabinecie.
Skanowanie dokumentów odbywa się bezpośrednio z urządzenia za pomocą ekranu dotykowego skanera. Obrazy są automatycznie zapisywane i powiązywane z kartą pacjenta w KS-SOMED.

Produkty mediDOK®:

  • mediDOK®PACS – Pełny program PACS. Pozwala na pracę ze skanerem, zapisywanie plików graficznych JPG, tif, PDF, Word etc, zapisywanie zdjęć z aparatu cyfrowego oraz z kamery cyfrowej oraz na pełną współpracę ze wszystkimi urządzeniami posiadającymi interfejs DICOM (MR, RTG, USG, CT), oczywiście wraz z worklist.

  • mediDOK® BASIC PLUS – dla praktyki medycznej posiadającej aparat USG. Pozwala na pracę ze skanerem, zapisywanie plików graficznych JPG, tif, PDF, Word etc, zapisywanie zdjęć z aparatu cyfrowego oraz z kamery cyfrowej oraz na zapis pojedynczych zdjęć z aparatu USG.

  • mediDOK® DICOM USG – pozwala na pełną współpracę z aparatem USG. Pozwala na pracę ze skanerem, zapisywanie plików graficznych JPG, tif, PDF, Word etc, zapisywanie zdjęć z aparatu cyfrowego oraz z kamery cyfrowej oraz na zapis pojedynczych zdjęć oraz loops z aparatu USG, wykonywanie pomiarów etc.

  • mediDOK® SCAN – dla klienta z najmniejszymi wymaganiami, pozwalająca na pracę ze skanerem, zapisywanie plików graficznych JPG, tif, PDF, Word etc, zapisywanie zdjęć z aparatu cyfrowego.

  • W swojej ofercie posiadamy także wersję mobilną, na tablet. Dzięki mediDOK® Mobile lekarz może korzystać ze wszystkich dokumentów dokumentacji medycznej konkretnego pacjenta podczas wizyt domowych lub pracując poza przychodnią, np. przygotowując się do operacji. Może także wykonywać zdjęcia podczas wizyt domowych, zostaną one przetransferowane automatycznie do dokumentacji medycznej danego pacjenta natychmiast po powrocie lekarza do placówki. Jak najbardziej możliwa praca online, bez dostępu do serwera jednostki !!
  • Klientów zainteresowanych prezentacją rozwiązania mediDOK zapraszamy do kontaktu!