Kamsoft Warmia Sp. z o.o.

Wirtualizacja serwerów

 • Czym jest wirtualizacja serwerów?
  • Wirtualizacja polega na stworzeniu wirtualnego środowiska sprzętowego, umożliwiając współdzielenie wspólnego zestawu zasobów przez wiele obciążeń roboczych.
  • Zabezpieczenia wirtualizacji chronią zwirtualizowaną infrastrukturę IT za pomocą połączenia sprzętowych i programowych mechanizmów kontroli i zasad.

 • Dlaczego warto wdrażać rozwiązania wirtualne?
  • Wirtualizacja pozwala lepiej wykorzystać infrastrukturę sprzętową (serwery)
  • Wirtualizacja ułatwia uruchomienie wielu usług na jednym serwerze
  • Wirtualizacja ułatwia wykonywanie i odtwarzanie kopii zapasowych
  • Wirtualizacja ułatwia zdalne zarządzanie i utrzymanie ciągłości działania usług (dostępności systemu dla użytkowników)

 • Jakie rozwiązania oferujemy?
Kamsoft Warmia jest autoryzowanym partnerem Proxmox Server Solutions GmbH, producenta oprogramowania:

Proxmox VE to kompletna platforma zarządzania serwerem typu open source do wirtualizacji przedsiębiorstw. Ściśle integruje hiperwizor KVM i Linux Containers (LXC), definiowaną programowo pamięć masową i funkcje sieciowe, na jednej platformie. Dzięki zintegrowanemu internetowemu interfejsowi użytkownika możesz z łatwością zarządzać maszynami wirtualnymi i kontenerami, wysoką dostępnością klastrów lub zintegrowanymi narzędziami do odzyskiwania po awarii.

Funkcje klasy korporacyjnej i w skupienie na oprogramowaniu sprawiają, że Proxmox VE jest idealnym wyborem do wirtualizacji infrastruktury IT, optymalizacji istniejących zasobów i zwiększenia wydajności przy minimalnych kosztach. Możesz łatwo wirtualizować nawet najbardziej wymagające obciążenia aplikacji Linux i Windows oraz dynamicznie skalować moc obliczeniową i pamięć masową w miarę wzrostu potrzeb, zapewniając dostosowanie centrum danych do przyszłego rozwoju.

Proxmox Backup Server to korporacyjne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania maszyn wirtualnych, kontenerów, czy hostów fizycznych. Obsługując przyrostowe, w pełni deduplikowane kopie zapasowe, Proxmox Backup Server znacznie zmniejsza obciążenie sieci i oszczędza cenną przestrzeń dyskową. Dzięki silnemu szyfrowaniu i metodom zapewniającym integralność danych możesz czuć się bezpiecznie podczas tworzenia kopii zapasowych danych, nawet tych przechowywanych poza siedzibą podmiotu (np. w chmurze).

W nowoczesnych centrach danych główny nacisk kładzie się na minimalizację przestojów i zapewnienie bezpieczeństwa danych. Z tego powodu niezawodne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest jednym z najważniejszych elementów infrastruktury, w które można zainwestować.  Aby zwiększyć produktywność, łatwy w użyciu Proxmox Backup Server umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych w sposób oszczędzający miejsce, szybkie przywracanie i efektywnie skraca czas obsługi dzięki uproszczonemu zarządzaniu za pomocą internetowego interfejsu użytkownika.

Proxmox Mail Gateway to wiodące rozwiązanie bezpieczeństwa poczty e-mail typu open source, które pomaga chronić serwer poczty przed wszystkimi zagrożeniami poczty e-mail od momentu ich pojawienia się. Elastyczna architektura w połączeniu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem zarządzania opartym na sieci Web pozwala specjalistom IT i firmom z łatwością kontrolować wszystkie przychodzące i wychodzące wiadomości e-mail oraz chronić użytkowników przed spamem, wirusami, phishingiem i końmi trojańskimi.

Organizacje dowolnej wielkości mogą łatwo wdrożyć platformę antyspamową i antywirusową w zaledwie kilka minut. W pełni funkcjonalny serwer proxy poczty jest wdrażany między zaporą ogniową, a wewnętrznym serwerem pocztowym i umożliwia kontrolowanie całego ruchu e-mail z jednej platformy. Proxmox pomaga w łatwym utrzymywaniu bezpiecznej i profesjonalnej komunikacji e-mailowej, zapewnieniu ciągłości biznesowej oraz zdobyciu wysokiej reputacji biznesowej, a także satysfakcji klientów.

Oferujemy przygotowanie projektu wdrożenia, dostawę i uruchomienie systemu oraz nadzór i serwis. Posiadamy w sprzedaży subskrypcje producenta (dostęp do przetestowanych aktualizacji systemu).

Zapraszamy do kontaktu:
Kamsoft Warmia Sp. z o. o.
Olsztyn, ul. Wilczyńskiego 25E lok. 302
nr tel. 89 5337221, fax. 89 5236939,
email: biuro@kamsoft.warmia.pl