Powiadomienia SMS

Sposób na lepszą komunikację z pacjentami

Co zyskuje placówka, wykorzystując powiadomienia SMS?

 • Automatycznie przypomnienia - przypomnienie o wizycie, lub jej odwołanie są istotnymi informacjami dla pacjenta. Dzięki wiadomościom SMS można przekazać taką informację dużo szybciej, w porównaniu do komunikacji tradycyjnej. Program komputerowy automatycznie tworzy i wysyła wiadomości, data i godzina wizyty jest pobierana bezpośrednio z terminarza lekarza, co sprawia, że przy wprowadzaniu zmian, pacjent jest od razu o nich informowany.

 • Sprawniejsza obsługa pacjentów - powiadomienia SMS ułatwią organizację pracy w rejestracji. Np. żeby odwołać wizyty, wystarczy wysłać do wybranej grupy pacjentów wiadomość SMS. Dzięki temu pracownik rejestracji nie musi już dzwonić do każdego z osobna i może poświęcić więcej czasu pacjentom, znajdującym się w placówce.

 • Oszczędność kosztów - przypomnienia SMS zmniejszą koszty związane z odwoływaniem wizyt, ponieważ zwiększy się szansa, że pacjent pojawi się na wizycie. To oszczędność znacznie przewyższająca koszt wysłania wiadomości.

 • Wygoda dla pacjenta - przypomnienia SMS, to też krok do lepszego kontaktu z pacjentami. Zyskają one aprobatę, szczególnie ze strony pacjentów, którzy w natłoku codziennych spraw mogą zapomnieć o wizycie. Zapewnią też poczucie bezpieczeństwa, ponieważ pacjent będzie wiedział, że placówka przypomni mu o terminie wizyty.

 • Promocja placówki - wysyłanie informacji za pomocą SMS, to dodatkowy element marketingu, który tworzy nowoczesny wizerunek placówki, Co ważne, powiadomieniami można objąć konkretną grupę pacjentów np. korzystających z usług komercyjnych. Takie rozwiązanie sprawia, że pacjent poczuje się ważny i wyróżniony, co z kolei zwiększy jego lojalność.

 • Prosta obsługa - usługa jest zintegrowana z aplikacją Kamsoft. Martwisz się o skomplikowane sprawy technicznie? Zupełnie niepotrzebnie. Po aktywacji usługi, wystarczy uzupełnić numer telefonu komórkowego na karcie pacjenta i już można wysyłać do niego SMS.

  O czym można poinformować swoich pacjentów w SMS?

 • Termin wizyty - dzięki przypomnieniom zmniejszy się liczba niezrealizowanych wizyt, a więc oszczędzasz czas i pieniądze.

 • Nowe usługi, promocje - powiadomienia SMS to dodatkowy element marketingu placówki. Możesz informować pacjentów o promocjach i nowych usługach w placówce. Uwaga: zgodnie z przepisami wymagana jest dodatkowa zgoda pacjenta na otrzymywanie informacji marketingowych.

 • Wyniki badań - istnieje możliwość powiadamiania pacjentów o dostępności wyników badań.

 • Programy zdrowotne - możesz zapraszać pacjentów na badania, w ramach realizacji programów zdrowotnych.

 • Szczepienia - masz możliwość wysyłania powiadomień o szczepieniach obowiązkowych i zalecanych.

  Można tworzyć własne szablony powiadomień - o dowolnej treści, by jeszcze lepiej dostosować wiadomości do potrzeb swoich pacjentów.

  Jak przetestować usługę?

  W ramach współpracy z OSOZ każda placówka medyczna może przetestować usługę. Na dobry początek każda placówka otrzymuje testowy pakiet SMS. Jest on dostępny po włączeniu usługi w Serwisie Świadczeniodawcy.

  Jak uruchomić usługę?

  Po przetestowaniu usługi wystarczy wykupić pakiet SMS i nadal wysyłać wiadomości. Jeśli placówka potrzebuje pomocy z uruchomieniem, lub konfiguracją usługi, to nasi konsultanci służą pomocą. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie.
  Uwaga: zdalna pomoc w uruchomieniu usługi jest bezpłatna, pod warunkiem wykupienia pakietu SMS w naszym biurze.

  Ile to kosztuje?

  Nie ma abonamentu, nie ma umowy lojalnościowej. Wystarczy zakupienie pakietu SMS, który jest ważny bezterminowo i środki będą dostępne, dopóki placówka ich nie wykorzysta. Koszt pakietu 100 SMS (minimalny zakup), to 12,30 zł z VAT. Zakupu można dokonać poprzez Serwis Świadczeniodawcy, lub nasze Biuro w Olsztynie.